Kop Kayak ve Spor Merkezi

          Bayburt Erzurum sınırında, yaklaşık 3000mt yüksekliğindeki Tarihi İpek Yolu güzergahı ve Karadeniz'den Doğu Anadolu'ya açılan yolların en önemli geçit noktası olan Kop Dağı Kayak Sporları Turizm merkezidir. Erzurum Havaalanı'na 70, Bayburt merkeze 33 km mesafededir.

          Kayak merkezi, 2600 metre rakımda, Kartal Tepesi olarak bilinen bir tepenin ardında başlıyor. Aralık ayında kar tutmaya başlıyor ve mayıs sonuna kadar kaliteli kar sunmaya devam ediyor. Büyükşehir yaşantısının stresinden kurtulmanızı sağlayacak Çam ve çiçek kokuları ile yoğrulmuş tertemiz havası sizleri hayata yeniden motive edecek niteliktedir.

          Bol oksijen, bakir bir doğa ve sakin bir kayak deneyimi sunan kayak merkezinin 1240 metre uzunluğunda bir teleskisi var. Kayak merkezinin 2950 metrelik zirvelerden başlayan ve zorluk derecesine göre farklılık gösteren 10 ayrı pisti bulunuyor. Otelin hemen yanında yer alan farklı zorluk derecelerindeki kayak pistleri, profesyonel kayakçıların ve kayak tutkunlarının ilgisini çekmektedir.

Hakkımızda

KOP OTEL kış sporları ile ilgili her türlü imkanı misafirlerine sunmaktadır. Otelin hemen yanında yer alan farklı zorluk derecelerindeki kayak pistleri, profesyonel kayakçıların ve kayak tutkunlarının ilgisini çekmektedir.

BAYBURT KAYAK MERKEZI

Bayburt Erzurum sınırında, yaklaşık 3000mt yüksekliğindeki Tarihi İpek Yolu güzergahı ve Karadeniz'den Doğu Anadolu'ya açılan yolların en önemli geçit noktası olan Kop Dağı Kayak Sporları Turizm merkezidir.

Copyright @ 2015 Kop Kayak ve Spor Tesisleri A.Ş.